A cickafark, mint kerti évelő növény nem ritka látvány, ám azt hogy a cickafark egy hasznos gyógynövény is egyben már kevesen tudják. A cickafark növényt megtaláljuk vadon is, de akár kertünkbe is ültethetjük, mint évelő dísznövény. Szára egyenes 30-50 cm magas levelek 20-30 cm hosszúak. Virágzata fészkes virágzat, füzéres buga, színe szürkésfehér vagy rózsaszín, termése apró.

A növény júniustól egészen őszig virágzik, ekkor gyűjthető a növény virága és levele. A növény tartalmaz azulán tartalmú illóolajat, csersavat, keserűanyagot, de található benne mész, klór, kén, nátrium és magnézium is. Számtalan gyógyító hatása közül kiemelt a gyulladás gátló, görcsoldó, vérzéscsökkentő, és vénás keringést erősítő hatása.


A teáját kúraszerűen alkalmazzuk napi 1-2 csésze tea fogyasztása ajánlott az étkezési szünetekben. Nőknél ideális gyógymód lehet menstruációs fájdalmakra, emésztési problémákra, de emellett alkalmazható még étvágyjavításra, epe és májserkentésre, gyomor és bélhurutgyulladásra, patkóbélfekélyre, prosztatagyulladásra, és vérzéscsökkentésre. Külsőleg a főzetet alkalmazhatjuk fogíny és szemgyulladásra, és bőrbetegségre, mint borogatást.


Kismedence és petefészek gyulladásnál és aranyeres fájdalmaknál, mint ülő fürdőt alkalmazzuk, egy kád vízhez 100 g drogot-forrázatot adjunk.

Cickafark tea fórum>>>>>>>

Találkozz velünk a @GardenExpo 2024 kerti életmód kiállításon március 22-24. között! Csatlakozz a hivatalos eseményhez, és értesülj első kézből a legújabb kerti trendekről és izgalmas újdonságokról! Kattints ide!