Felhasználható bármilyen hideg vagy főtt, sült étel, illetve italok édesítéséhez. Azokban  a készítményekben pedig, ahol eleve egy karamellás íz a jellegadó, mint bizonyos süteményeknél, például a dobos torta, ott garantáltan nagyszerű ízt biztosít. Kávékhoz, karamellás tejhez, kakaó, vagy karob italhoz is kiválóan harmonizál. A fehér cukor természetes kiváltója lehet. A goffri, palacsinta, müzlik, távol keleti ételek vagy akár egzotikus koktélok, mártások, szószok páratlan édesítője. Thaiföldi ételkülönlegesség például az  sütemény, mely kókuszcukorból, kókusztejből, rizs és liszt felhasználásával készül. Ha édes ételt készítünk vele, akkor ízével biztosítja, hogy akármilyen finom is, amit készítünk, az egy nagyságrenddel még finomabbá varázsolja.

Olvadáspontja alacsony, könnyen felhasználható, így a cukrászatban is egy vonzó összetevő. Míg a mesterséges édesítők, vagy akár a fehér cukor íze üres, puszta édes íz, addig a természetes édesítők egész skálája számos kellemes aromával és illatanyaggal kíséri az édes érzetet. E különleges ízélmény mögött gyakran belső értékeik húzódnak meg. A kókusznektárcukor számos tápanyagot és ásványi anyagot is tartalmaz, mint például a kálium-, magnézium-, cink-vagy vas. Illetve a B1-, B2-, B3-, B6-és C  vitamin kiváló természetes forrása. Aromái pedig a lelket melengetik, ünnepi hangulatot csempésznek ételeinkbe.

Míg vannak gyártók, akik a kókuszcukrot például az olcsó és mesterséges maltodextrinnel keverik, a Biorganik kókuszcukor 100%-os tisztaságú, semmilyen egyéb édesítőszerekkel nem elegyítik. Alapanyaga kizárólag a kókuszpálma nektárja. Nem keverendő össze a pálmacukorral, mely bizonyos pálmák fájának és nem az értékes virágnak a nedvéből készülnek. Előállításakor az egyszerű begyűjtési folyamat során a kókuszpálmán azt a virágbimbót, ami még nem nyílt meg, a helyi termelők megmetszik. Ebből folyik az a nektár, amit gyűjtenek. Majd az összegyűlt nektárt alacsony hőmérsékleten sűrítik, megőrizve így az értékes hatóanyagokat. A kókuszpálma virágából nő ki a kókuszdió. Annak minden értékes hatóanyaga és a növekedéséhez szükséges minden energia benne van ebben a nektárban. Ezt kapjuk meg koncentráltan a kókuszcukorban. Olyan ez, mint a gabonák magjának csírája, mely hordozza az egész növény kibontakozásához szükséges értékes anyagokat és erőket. Ráadásul a kókuszpálma esetében a későbbiekben, még ha kevesebb kókusz termés is, de ugyanúgy növekszik e virágokból, tehát azok a nyersanyagok, amiket a kókusz biztosít (kókuszdió, kókuszolaj, kókuszvaj, kókuszliszt, kókusztej, kókuszvíz) szintén megmaradnak.

A kókuszcukor egyike azoknak a természetes édesítőknek, melyek az alacsony glikémiás indexű élelmiszerek közé tartoznak. Itt a határérték az 55-ös GI. A kókusz nektár cukor a Fülöp szigeteki Élelmezés- és Táplálkozástudományi intézet munkatársainak mérése alapján 35-ös GI-szel rendelkezik. Ez külön érdekes, hiszen fruktóz és glükóz mellett magasabb GI-ű szacharózt is tartalmaz, mégis a vércukor szintjének emelkedésében máshogy működik. Ez is bizonyítja, hogy a természet finom ajándékai egyúttal testbarát élelmi anyagok is.

Így a kókuszcukor alapanyagává lehet, lassabb felszívódása és értékes anyagai miatt az természetes és egészséges táplálkozásnak. Illetve segítség lehet az ingadozó vércukor szinttel rendelkezők, vagy a cukorbetegség kezdeti stádiumában lévők, a II-es típusú cukorbetegséggel (diabetes mellitus) rendelkezők, vagy fogyókúrázók, de édességre vágyók számára is. Gyermekek étrendjébe is kiválóan illeszthető, de tudnunk kell, hogy e természetes és fenséges ízű étek után nem szívesen térnek vissza az amúgy számos betegség alapját képező fehér cukor vagy egyéb mesterséges édesítők élettelen ízéhez.

 

 

 

 

 

 

 


Bio élelmiszer,- tisztítószer kis és nagykereskedés
www.biorganik.hu